Wybór prezentu, niezależnie od okazji, jak i świętującej osoby, bywa trudnym. Nawet wtedy, gdy znamy kogoś na tyle dobrze, że jesteśmy w stanie wykluczyć sporą gamę rzeczy, które zdecydowanie byłyby nietrafionymi. Gdy jednak solenizant bądź jubilat gustuje w smacznych trunkach, pomysł na prezent przychodzi do głowy sam. To zestaw, dzięki któremu można przyrządzać najlepsze drinki i koktajle, a następnie podawać je w efektowny sposób. Co powinno się w nim znaleźć?

Wiaderko do lodu

Szampan, whiskey czy kolorowy drink, najlepiej smakują schłodzone. Trudno wstawić szklankę lub kieliszek z wybranym trunkiem do lodówki i czekać aż się schłodzi. Wędrówki po kolejną porcję kostek lodu do zamrażarki są uciążliwe i zdecydowanie odbierają przyjemność z czasu spędzonego z drinkiem w dłoni. Na tę okoliczność, w zestawie prezentowym, powinno się znaleźć wiaderko do lodu. Jeśli jest wykonane ze stali szlachetnej, nie tylko przetrwa długi czas, ale i będzie świetnie prezentować się na stole. Szklane, rzeźbione, przez które widać każdą kostkę lodu, to równie eleganckie i estetyczne wydanie, choć łatwiej o stłuczenie.

Najważniejsze jednak pozostają walory praktyczne. W wiaderku kostki lodu topnieją znacznie wolniej. Mamy zatem pod ręką mini zamrażarkę, ale w gustownym wydaniu. Bez konieczności spacerów do kuchni po nową porcję kostek lodu. Przyjemność z przyrządzania i serwowania drinków bądź innych trunków wymagających dodatku kostek lodu, staje się maksymalną.

Korkociąg

Korkociąg to kolejny element, którego nie może zabraknąć w prezentowym zestawie. Ten najprostszy, do którego trzeba użyć nieco siły, by sprawnie otworzyć butelkę, ale i bardziej profesjonalny. Elegancki i łatwy w użytkowaniu. W zależności od tego, co kto lubi. Wykonany z wysokiej jakości materiałów, z dźwignią bądź bez. A dla najbardziej wymagających kompletny zestaw, w którym poza korkociągiem znajdą się inne przybory przydatne podczas otwierania butelek z winem lub innych trunków.

Shakery

Zarówno do różnego rodzaju drinków, jak i koktajli, idealnie nadają się shakery. Przede wszystkim praktyczne, bo można przyrządzić smaczne trunki, które wymagają dokładnego wymieszania składników, ale i ich wstrząśnięcia. A tego nie zapewni nam żadna zwyczajna szklanka czy pojemnik. Poza tym eleganckie i estetyczne. Tradycyjne ze stali szlachetnej bądź kolorowe, by nieco ożywić sposób przyrządzania i serwowania drinków, wprost na oczach gości.

Szklanki, karafki i akcesoria

W zestawie prezentowym może znaleźć się dużo więcej. Przy okazji wiaderka do lodu przydatne są szczypce do serwowania kostek lodu. Do samych trunków różnego rodzaju nie powinno zabraknąć odpowiednich kieliszków bądź szklanek. W karafce zaś może znaleźć się miejsce na wybrany alkohol, który klarowną swą barwą spośród kryształowej butelki, będzie zachęcał znacznie bardziej niż w sklepowym opakowaniu.

Zestaw indywidualnie dopasowany do potrzeb miłośnika trunków, stanie się praktycznym i niezapomnianym prezentem.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge