W dzisiejszych czasach coraz większą wagę przykłada się do jakości spożywanych posiłków. Zdrowe menu staje się podstawą diety osób, którym leży na sercu ich zdrowie i dobre samopoczucie. Odpowiednia ilość warzyw i owoców, smacznie przyrządzone mięso oraz właściwie dobrane dodatki to tylko jeden z nielicznych przykładów tego, czego możemy się spodziewać.

Zdrowe menu można układać samodzielnie albo zdać się na to, co zostanie nam zaoferowane w ramach tzw. diety pudełkowej. To drugie rozwiązanie cieszy się w ostatnich czasach ogromnym zainteresowaniem. Korzystają z niego przede wszystkim osoby, z ograniczają ilością czasu. Brak możliwości samodzielnego przygotowywanie posiłków często skazuje takie osoby na spożywanie posiłków typu fast food. Dieta pudełkowa wydaje się więc idealnym rozwiązaniem. Oznacza bowiem smaczne i zdrowe menu oraz posiłki dostarczane wprost pod drzwi zainteresowanych osób.

Nie tylko dla tych, którym brakuje czasu

Jeszcze kilka lat niewiele osób wiedziało, że istnieje coś takiego, jak dieta pudełkowa. Dziś na jej stosowanie decyduje się coraz więcej ludzi. Powodem nie zawsze jest brak czasu. Catering dietetyczny (inna nazwa na dietę pudełkową) równie często stosowany jest z innych powodów. Ludzie decydują się na skorzystanie z niego, licząc na otrzymanie zdrowego, dietetycznego jedzenia. Najważniejszym kryterium nie jest tu oszczędność czasu, ale na przykład chęć pozbycia się zbędnych kilogramów. Klientów kusi zdrowe menu.

Wiele osób, pomimo możliwości samodzielnego przygotowywania posiłków oraz odpowiedniej wagi, również decyduje się na skorzystanie z diety pudełkowej. W ten sposób pragną odżywiać się zdrowo oraz uzyskać korzyść w postaci dobrego samopoczucia.

Dlaczego warto?

Posiłki oferowane w ramach diety pudełkowej przygotowywane są w oparciu o menu sporządzone przez dietetyka. Nie tylko przestrzegają zasad zdrowego żywienia, ale często  realizowane są w taki sposób, by zawierać ściśle określoną ilość kalorii. Są także zróżnicowane pod względem rodzaju stosowanych składników. Zdrowe menu takiej diety, przygotowane na cały tydzień, obejmować będzie różne, właściwie zbilansowane, bogate w warzywa i owoce posiłki. Któż z nas nie chciałby otrzymywać takiego jedzenia każdego dnia o ściśle określonych porach, do tego z dowozem pod wskazanych przez nas adres?

Co wyląduje na Twoim talerzu

Osoby korzystające z diety pudełkowej mają zróżnicowane potrzeby żywieniowe. Jedne z nich przestrzegają diety bezmięsnej, inne nie jedzą żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego (weganie). Są także osoby pozostające na diecie wysokobiałkowej (głównie sportowcy), eliminacyjnej, bezglutenowej i wielu innych. Firmy zajmujące się cateringiem dietetycznym oferują możliwość dostarczania posiłków dostosowanych do indywidualnych potrzeb żywieniowych swoich klientów. Nie będzie więc problemu z przygotowaniem posiłku wegetariańskiego, wegańskiego, ani żadnego innego z wymienionych powyżej.

Dieta pudełkowa wydaje się więc posiłkiem skrojonym na miarę potrzeb klientów, i to bez względu na ich indywidualne wymagania żywieniowe. Posiłki nie dość, że są smaczne i zdrowe, to jeszcze dostarczane wprost pod adres wskazany przez osoby, które z nich korzystają.

Czy istnieje jakaś wada takiego rozwiązania? Niektórzy twierdzą, że jest nią cena. Ja natomiast uważam, że za jakość trzeba zapłacić. Trudne byłoby właściwe przygotowanie posiłku w oparciu o wskazówki dietetyka i dostarczenie go pod adres klienta w cenie równej tej, z jaką spotkamy się, płacąc za żywność typu fast food. Weźmy pod uwagę, że zdrowe menu jest znacznie bardziej kosztowne.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge