Serce domu, czyli kuchnia, jest pomieszczeniem dość wymagającym. Zabrudzenia, tłuste opary, kurz, ryzyko zachlapań. Czy w takim przypadku żaluzje do kuchni będą w stanie spełniać swoje funkcje? Z jednej strony dają szansę na ciekawą aranżację przestrzeni okiennej, ale z drugiej ich utrzymanie w czystości, może sprawiać problemy.

Żaluzje do kuchni i powracająca moda

W naszych kuchniach dziś królują rolety, które odsunęły na nieco dalszy plan tradycyjne żaluzje. Te ostatnie powracają jednak do mody, bo jest ich znacznie większy wybór niż kiedyś. Żaluzje do kuchni są w stanie w cudowny sposób uzupełnić aranżację. Nie brakuje im przy tym funkcjonalności. Trudności w czyszczeniu? Z pewnością trzeba włożyć więcej wysiłku w dokładne oczyszczenie każdej listewki, ale przy wyborze produktu wysokiej jakości, odpowiednio zaimpregnowanego, to zadanie jest możliwe do zrealizowania!

Żaluzje zaczęły być zastępowane roletami, bo wykonanie głównie z aluminium powodowało, że szybko się nagrzewały. Dziś możemy wybierać żaluzje do kuchni z tworzyw sztucznych, drewniane, a nawet skóropodobne. Niemała liczba rozmiarów, do tego bardzo szeroka paleta kolorystyczna, to sposób na indywidualne uzupełnienie kuchennego wnętrza. Te odpowiedniej jakości, które są właściwie zaimpregnowane, radzą sobie z wysokim ryzykiem różnego rodzaju zabrudzeń, jakie pojawiają się w kuchni.

Dobór materiału w zależności od aranżacji

Żaluzje do kuchni wykonane z tworzyw sztucznych, to najprostsze i najbardziej klasyczne rozwiązanie. Poza kolorystyką czy rozmiarem, nie trzeba decydować o niczym innym. Uniwersalne, praktyczne, dające szansę na regulację dostępu światła słonecznego, dla zachowania pożądanego komfortu korzystania z kuchennego wnętrza. Wpiszą się w dowolny wystrój kuchni – od rustykalnego, przez klasyczny, aż po nowoczesny.

Klimat retro i vintage, zdecydowanie lubi się z drewnem. Zatem drewniane żaluzje do kuchni urządzonej w takim stylu, będą aranżacyjną kropką nad i. Dodadzą klasy i elegancji. Odcień drewna można dobrać w taki sposób, by komponował się z barwami dominującymi w kuchni. Drewniane żaluzje do kuchni, ze względu na zastosowanie naturalnego materiału, są także odpowiedzią na potrzeby aranżacji kolonialnych, skandynawskich czy prowansalskich.

Bardzo ciekawą propozycją są żaluzje skóropodobne. Ich zastosowanie we wnętrzach luksusowych, zmierzających w kierunku glamour, pozwala jeszcze bardziej podkreślić charakter i wyeksponować to, co najpiękniejsze.

Współczesne żaluzje i ich atuty

Współczesne żaluzje górują nad roletami pod jednym względem – można je obracać o 180°, co pozwala na bardzo precyzyjną regulację dostępu światła słonecznego. Ponadto są coraz częściej pokrywane od zewnątrz specjalną powłoką odbijającą promieniowanie słoneczne, dzięki czemu nie nagrzewają się.

Do czyszczenia tych wysokich jakościowo, z szerokimi, ale i wąskimi lamelkami, wystarczy wilgotna ściereczka, ewentualnie delikatny środek czyszczący. Żaluzje do kuchni? Tej propozycji mówimy zdecydowane tak, bo jest praktyczna i estetyczna.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge