Zadbane włosy, podobnie jak zdrowe zęby są wizytówką człowieka. Nie tylko poprawiają wygląd, ale wpływają też na jego wizerunek w oczach innych osób. Niejednokrotnie są świadectwem stosunku, jaki mamy względem otaczających nas ludzi i samego siebie. Trudno bowiem wyobrazić sobie, że moglibyśmy iść w odwiedziny do kogoś, na kim naprawdę nam zależy z fryzurą w nieładzie i przetłuszczonymi włosami.

Dbając o nasz wygląd, pośrednio wpływamy też na to, jak jesteśmy postrzegani. Pamiętajmy, by zawsze mieć zadbane włosy, co znacznie ułatwi wiele rzeczy. Wpłynie na poprawę naszego wyglądu, pozytywnie ustosunkuje do nas innych, a nawet pomoże dostać awans.

Problemy z włosami

Czasami zdarza się, że pomimo naszych usilnych starań kondycja włosów nie jest dobra. Wypadają, przetłuszczają się, a ich wygląd pozostawia wiele do życzenia. Warto wtedy postawić na dobrej jakości kosmetyki.

Producenci kosmetyków oferują konsumentom różne możliwości. Szeroka rozpiętość cenowa oraz preparaty różniące są jakością to oferta dla różnych klientów.

Jednak zdrowe i zadbane włosy to najczęściej efekt wyboru kosmetyków dobrej jakości, pochodzących od sprawdzonych producentów i powstałych z naturalnych składników. Dzięki nim struktura włosa szybko odbudowuje się, a skórze głowy przywrócona zostaje dobra kondycja.

Przetłuszczanie się włosów

Warto podkreślić, że przetłuszczanie się włosów to zwykle nie problem z włosami, ale skórą głowy. Nieprzyjemny wygląd włosów jest jedynie skutkiem złej kondycji przetłuszczającej się skóry głowy. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele. Wśród nich wymienić można chociażby:

  • Złą dietę
  • Zaburzenia gospodarki hormonalnej
  • Zmiany chorobowe
  • Negatywny wpływ czynników atmosferycznych
  • Nieprawidłową pielęgnację włosów i skóry głowy

Aby pozbyć się problemu, najlepiej będzie wyeliminować negatywnie oddziałujący czynnik. Jeśli nie jest to możliwe (np. złe czynniki atmosferyczne), warto postarać się poprawić złą kondycję skóry głowy i włosów poprzez ich prawidłową pielęgnację.

Zadbane włosy i trycholog

Niewiele osób wie, że może skorzystać z pomocy specjalisty zajmującego się włosami i skórą głowy, czyli trychologa. Profesjonalne gabinety trychologiczne posiadają odpowiednie wyposażenie, a specjalista niezbędną wiedzę, dzięki której będzie w stanie zaradzić wielu problemom z włosami i skórą głowy.

W gabinecie będziemy mieć do czynienia ze specjalistycznymi preparatami oraz mikrokamerą, za pomocą której dokonuje się badania skóry głowy. Badanie jest nieinwazyjne i bezbolesne.

Trycholog z pewnością przeprowadzi też z pacjentem wywiad, z którego będzie mógł wyciągnąć odpowiednie wnioski. Warto wspomnieć przy tej okazji, że trychologia jest gałęzią medycyny, a specjalista trycholog, choć ma odpowiednią wiedzę i przygotowanie, nie musi być lekarzem.

Niestety do specjalisty udajemy się zwykle wtedy, gdy pojawią się już problemy z włosami i skórą głowy. Tymczasem nawet zadbane włosy wymagają profilaktyki, która pomoże utrzymać ich dobrą kondycję.

Po poradę do specjalisty

Co daje nam wizyta u trychologa? Specjalista na podstawie wykonanych badań oraz przeprowadzonego wywiadu wskaże, jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów i skóry głowy w konkretnym przypadku. Omówi też z pacjentem technikę prawidłowego mycia głowy. Stosując się do jego wskazówek, będziemy mogli uzyskać zadowalający efekt, a piękne i zadbane włosy staną się naszym nieodłącznym atrybutem.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge