Dzięki zabawce instalowanej w wózku, spacer z dzieckiem będzie jeszcze przyjemniejszy. Taki nieobowiązkowy gadżet bardzo często znajduje swoje miejsce w budżecie przeznaczonym na wyposażenie wyprawki dziecięcej. Maluch, który ma do dyspozycji zabawkę pobudzającą wszystkie zmysły, staje się mniej znużony podczas spacerów, ale i wtedy, gdy rodzic musi go ze sobą zabrać na zakupy lub w inne miejsce. Jak jednak wybierać zabawki przeznaczone do wózków?

Dopasowanie do potrzeb dziecka

Najważniejsze jest dopasowanie do potrzeb dziecka. Najmłodsze pociechy potrzebują zabawek, które będą pobudzały ich zmysły – głównie narząd wzroku, do tego słuch. Przydają się zatem wszelkiego rodzaju produkty, które wydają dźwięki i świecą. Jeśli są montowane do budy wózka, starszą pociechę będą zachęcały do podnoszenia, siadania, przez co zabawa stanie się od razu pożyteczna.

Generalnie czego innego potrzebują roczniaki, trzylatki, jak i niemowlaki, które większość czasu spędzają na jedzeniu i spaniu. Jeśli jesteśmy świeżo upieczonymi rodzicami, możemy się poradzić w sklepie, co i dla jakiego wieku sprawdza się najlepiej. Ciekawe, kolorowe, a do tego bezpieczne dla dzieci zabawki do wózków dziecięcych, oferuje chociażby sklep dziecięcy z akcesoriami Wozki-Foteliki.pl.

Bezpieczeństwo to podstawa

Produkty wybierane z myślą o dzieciach muszą być obowiązkowo bezpieczne dla nich. Rodzice powinni sprawdzać, czy wybierane zabawki do wózka posiadają oznaczenie CE, ponadto są atestowane. Nie mogą być one wykonane z toksycznych materiałów.

Należy unikać artykułów o ostrych krawędziach, bo maluch, który zaczyna patrzeć, słuchać, dotykać i smakować, zrobi sobie krzywdę. Rezygnujemy z zabawek, które posiadają małe elementy, łatwe do oderwania i połknięcia. To ogromne zagrożenie dla maluchów, zarówno względem zdrowia, jak i życia.

Funkcjonalność

Coraz częściej na rynku rodzice mogą znaleźć wózki dziecięce, których konstrukcje są przystosowane do umocowania zabawek wiszących. To ułatwienie, gdy się wybiera produkty dla dzieci. Jeśli jednak posiadany wózek nie ma takiej opcji, należy sprawdzić, czy kupowana zabawka będzie możliwa do zainstalowania w nim.

Dobrze jest szukać produktów, które są łatwe do utrzymania w czystości. Nie raz taka zabawka spadnie na ziemię, znajdzie się w ustach dziecka, zostanie potraktowana paluszkami umoczonymi w jedzeniu. Możliwość prania i odświeżania jest niezwykle ważna, by uchronić dziecko przed kontaktem z mikrobami.

Najczęściej dostępne zabawki

Pośród najczęściej dostępnych i również najchętniej wybieranych zabawek, znajdujemy grzechotki, pałąki ze zwierzątkami i zawieszki. Im bardziej kolorowe, świecące, wibrujące czy wydające z siebie dźwięki, tym lepiej dla maluszka.

Poszukajmy takich produktów, które zadowolą nie tylko pod względem cenowym. W końcu chodzi o przyjemność spacerów dla całej rodziny, a także wspomaganie prawidłowego rozwoju nowego członka rodziny.

My już mamy upatrzone produkty do wózka dziecięcego. A Ty?

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge