W zależności od wielkości mieszkania możemy pokusić o różne rozwiązania, które umożliwiają suszenie prania. Sznurki w łazience lub na balkonie to najczęściej spotykana opcja. Alternatywą może być suszarka bębnowa. Ustawiona w pobliżu pralki znacznie ułatwi domowe prace.

Rozstawiona w pokoju suszarka z praniem czy powoli schnące w łazience ubrania to problem, z którym boryka się wielu z nas. Doskonałym rozwiązaniem jest tutaj suszarka bębnowa. Największy kłopot w jej przypadku to ograniczona ilość miejsca, jaką dysponują właściciele mieszkań. Nieco lepiej wygląda sprawa w domach jednorodzinnych, zwłaszcza tych, w których przewidziano pralnie.

Jednak nawet w niewielkich mieszkaniach warto rozważyć wstawienie suszarki bębnowej. Korzyści, jakie się z nią wiążą, zdają się mówić same za siebie.

Suszenie prania i suszarka na bieliznę

Właściciele wielu mieszkań zamiast rozwieszonych w łazience sznurków, korzystają z rozkładanych suszarek na bieliznę. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że po wysuszeniu prania suszarka może zostać schowana. Wady rozwiązania może upatrywać w tym, że należy przewidzieć miejsce na przechowywanie takiej suszarki. W małych mieszkaniach nie zawsze jest to proste.

Kolejną kwestią pozostaje to, że suszenie prania odbywa się w ten sposób „na widoku”. Suszarka zazwyczaj ustawiana jest w pomieszczeniu, w którym znajduje się najwięcej miejsca, a więc zwykle w salonie albo innym pokoju. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby tak właśnie suszyć pranie, pod warunkiem, że nie spodziewamy się gości. A co jeśli znajomi wpadną z niespodziewaną wizytą akurat wtedy, kiedy suszymy bieliznę?

Sznurki w łazience i na balkonie

Inny sposób na suszenie prania to sznurki. Rozwieszone w łazience nad wanną albo na balkonie sprawdzą się doskonale pod warunkiem, że akurat dopisuje nam pogoda. Słońce ogrzewając mokre pranie, wysuszy je na tyle szybko, że zdążymy tego samego dnia zrobić nie jedno, ale nawet dwa prania.

Jeśli jednak za oknem jest chłód albo pada deszcz, pozostaje suszenie w łazience. W niesprzyjającą pogodę pranie w łazience zazwyczaj schnie bardzo powoli, a pamiętajmy o tym, że nie każdy lubi mieć w mieszkaniu wysoką temperaturę, dlatego nawet w zimie nie dogrzewa mocno pomieszczeń. W słabo ogrzanych łazienkach pranie będzie schło długo, przez co może mieć nieprzyjemny zapach.

Suszarki bębnowe

To moim zadaniem najlepsza alternatywa, pod warunkiem jednak, że dysponujemy odpowiednią ilością miejsca, by wstawić takie urządzenie. Osoby zamieszkujące w małych mieszkaniach mogą ustawić suszarkę na pralce i połączyć oba urządzenia za pomocą specjalnego łącznika.

Dzięki suszarce bębnowej eliminujemy konieczność rozstawiania rozkładanych suszarek w pokojach, a także niedogodność, jaką jest powolne suszenie prania. Co więcej, jeśli wyciągniemy pranie z suszarki bębnowej natychmiast po tym, jak urządzenie skończy pracę, ubrania z dużą dozą prawdopodobieństwa nie będą wymagały prasowania.

Suszenie prania w suszarkach bębnowych jest zatem dużo wygodniejsze i może oszczędzić sporo pracy (prasowanie). To doskonała alternatywa nawet dla osób z małymi mieszkaniami. Wtedy trzeba jednak dobrze przemyśleć, gdzie wstawione zostanie urządzenie. Najlepiej lokalizować je w okolicy pralki, co znacznie ułatwia pracę. Suszenie prania przy użyciu suszarki bębnowej staje się znacznie prostsze i przyjemniejsze.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge