Pośród rozmaitych suplementów diety, herbatek o wielu właściwościach, jak i rozmaitych produktów należących do superfoods, swoje miejsce znalazły okrzemki. Czym są? Jak stosować ziemię okrzemkową, by przyniosła korzyści dla naszego organizmu? Sprawdźmy, czym jest ziemia okrzemkowa i co oferuje naszemu ciału.

Jak stosować ziemię okrzemkową? Czym jest diatomit?

Ziemia okrzemkowa czy też inaczej diatomit, to minerał organicznego pochodzenia. Utworzony zostaje właśnie z okrzemek, czyli pancerzyków glonów jednokomórkowych. Amorficzna ziemia okrzemkowa, z której mamy okazję korzystać, jest nietoksyczna i bezpieczna dla zdrowia. Została dopuszczona do przemysłu spożywczego. Właściwości, jakie wykazuje ziemia okrzemkowa, pozwalają uznać ją za produkt doskonały do oczyszczania, ale i odtruwania układu pokarmowego.

Jak stosować ziemię okrzemkową, by przyniosła pożądane korzyści? Okrzemki łączy się z wodą. Wystarczy płaska łyżeczka na szklankę wody. Dokładne wymieszanie tak powstałego roztworu i wypicie go. Zamiast wody można zastosować również mleko czy świeży sok. Taki napój pija się raz lub dwa razy dziennie. W zależności od potrzeb czy też upodobań smakowych, bowiem okrzemki nie każdemu odpowiadają, w sposób stopniowy zwiększa się ilość ziemi okrzemkowej na jedną szklankę napoju. Od samopoczucia i stanu organizmu zależy, przez jaki czas będziemy korzystać z diatomitu. Może to być nawet kilka tygodni.

Dlaczego warto stosować okrzemki

Ziemia okrzemkowa, ze względu na swoją strukturę, w sposób mechaniczny oczyszcza błony śluzowe oraz ściany jelit. Skutecznie zwalcza drobnoustroje, które pojawiają się w układzie pokarmowym. Okrzemki doskonale wiążą toksyny i metale ciężkie. Działają niczym magnes na tego typu szkodliwe czynniki i ułatwiają wydalanie, praktycznie jak żaden inny produkt dostępny na rynku.

W swoim składzie zawierają również naturalny i dobrze przyswajalny krzem. Pierwiastek odpowiadający za kondycję naszej skóry, włosów i paznokci. Kolejno chrząstek czy ścięgien. Zamiast kupować następne suplementy diety, które mają wspomóc prawidłowe funkcjonowanie naszych stawów, ścięgien i uzupełnianie deficytów w chrząstce stawowej, zdecydowanie lepiej postawić na ziemię okrzemkową. Skorzysta na tym nie tylko układ pokarmowy czy nasza cera, ale i układ krążenia. Wzmocnione ścianki naczyń, wyregulowane ciśnienie krwi, a do tego redukcja blaszek miażdżycowych w tętnicach. To nieoceniona korzyść.

Długość kuracji – jak stosować ziemię okrzemkową bezpiecznie

Długość kuracji zależna jest od potrzeb naszego organizmu. Nie istnieje jedna zasada mówiąca o tym, jak długo pijać tak przyrządzone napoje. Zwykle mówi się o kilku miesiącach regularnego spożywania, ale niektórzy mogą odczuć poprawę dużo wcześniej lub nieco później.

Nie ma jednak wątpliwości, jak stosować ziemię okrzemkową względem jednej porcji na dzień. Dzięki temu wiemy, w jaki sposób dawkować i zwiększać ilość przyjmowanego diatomitu. Rozważmy tę propozycję, by skorzystał na niej organizm.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge