Sklep online na wyciągnięcie ręki

W sklepie internetowym niewątpliwym atutem jest to, że jest dosłownie na wyciągnięcie ręki. Do zakupów potrzebny nam tylko komputer lub urządzenie mobilne i Internet. Można zasiąść wygodnie w fotelu o dowolnej porze i przeglądać, przeglądać, przeglądać… aż trafi się na to, co chwyci za serce. Gdy szukamy wymarzonego oświetlenia, mamy do dyspozycji zwykle kilka ujęć każdej z dostępnych w ofercie lamp. Widzimy przykładowe aranżacje, a te bywają naprawdę inspirujące. Jeśli dotąd mieliśmy wyobrażenie, jak powinna wyglądać lampa do salonu, ale nie mogliśmy się zdecydować na jej kolor, takie fotograficzne zestawienie może pomóc.

Internetowy sklep z oświetleniem ma jeszcze inną zaletę. Nie jest to bowiem market wielobranżowy, w którym trudno spotkać eksperta w danej dziedzinie. To nie masówka, a zatem znalezienie unikalnego produktu nie stanowi większego problemu. Przeważnie sklepy internetowe prowadzone są bezpośrednio przez producentów lub dystrybutorów. Osoby, które mają doskonałą wiedzę na temat oferowanych modeli oświetlenia. Potrafią doradzić, udzielić sensownych wskazówek i pomóc w doborze parametrów, chociażby żarówek.

Co z kosztami, skoro trzeba zmierzyć się z dostawą? Faktycznie, jest to dodatkowy koszt wymagający wzięcia pod uwagę. Na szczęście wielokrotnie w takich sklepach lampy są tańsze lub w podobnych cenach, ale można skorzystać z dodatkowych rabatów i zniżek. Finalnie cena nie musi przerażać, a zresztą! Przecież to modele lamp, które wyróżniają się swoją unikalnością, są więc warte każdej złotówki!

A może jednak stacjonarnie?

W stacjonarnych sklepach z oświetleniem, nie w marketach, lecz wręcz salonach z mnóstwem lamp, można już korzystać z fachowych porad. Ceny? Zwykle dużo wyższe niż te obejmujące produkty z katalogów najpopularniejszych sieciówek. Czy warte takiego wydatku? Jeśli w grę wchodzą wysokiej jakości wykonania, niespotykane projekty i detale, to zdecydowanie tak.

Dużą zaletą wyboru w sklepach stacjonarnych jest możliwość obejrzenia towaru na żywo. Realnie widać, jakie są kolory, kształty, wzory. To, co prezentuje się ciekawie na fotografii, w rzeczywistości może nas wcale nie zachwycić. Co więcej, jeśli wybierzemy daną lampę, a w domu okaże się, że nie spełnia ona naszych oczekiwań, reklamacja czy zwrot będą znacznie łatwiejsze do załatwienia.

W sklepie stacjonarnym równie prosto ocenić rozmiary danej lampy. Oczywiście, na stronach sklepów internetowych znajdujemy konkretne wymiary, ale jeśli wyobraźnia przestrzenna nie jest naszą mocną stroną, ocena, czy lampa nie przytłoczy danego wystroju lub nie zginie w jego tłumie, jest niemożliwa.

Wybierz to, co odpowiada Twoim potrzebom

Aby zadecydować, gdzie lepiej będzie kupować oświetlenie do domu, trzeba przeanalizować własne potrzeby. Zorientować się, na jaki asortyment można liczyć w swojej miejscowości. Gdy sklepów stacjonarnych z oświetleniem brakuje, a w marketach wielobranżowych wybór jest skromny, punkt internetowy stanie się ratunkiem. Jeśli jednak mieszkamy w dużym mieście, mamy czas na zapoznanie się z ofertami dużej liczby okolicznych salonów z oświetleniem, warto poświęcić na to czas. Alternatywą jest znalezienie wymarzonej lampy w sklepie stacjonarnym i sprawdzenie, czy nie można jej nabyć internetowo, być może w bardziej atrakcyjnej cenie.

Nie zapominajmy o budżecie przeznaczonym na zakup oświetlenia. Unikatowe lampy, które dostępne są w niewielkiej liczbie lub też są to propozycje zagranicznych projektantów, mogą nas sporo kosztować. Jeśli jednak finanse na to pozwalają, a liczy się efekt końcowy, warto zainwestować w oświetleniową perełkę.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge