To nasze codzienne potrzeby decydują o tym, w jaki sposób urządzamy mieszkanie. Mają kolejno wpływ na podstawowe elementy, naczynia, narzędzia i urządzenia, które ostatecznie kupujemy. Podobnie jest z deskami do krojenia. O tym, jak je wybierać, zadecyduje wbrew pozorom liczba domowników i ich wiek. O szczegółach poniżej.

Kolorowe deski z tworzyw sztucznych

O tym, że najlepsze i najchętniej wybierane produkty stanowią deski drewniane czy bambusowe, wiemy od dawna. Biorąc pod uwagę dostępność wielu wykonań pośród desek, na końcu listy stawiamy te z tworzyw sztucznych. Mało estetyczne, raczej zwyczajnie i niekoniecznie wpisujące się w nasze współczesne, eleganckie kuchnie. Spójrzmy jednak na to od innej strony.

Zaczęliśmy od deski do krojenia z tworzyw sztucznych, bo w połączeniu z potrzebami rodziny z dziećmi, może okazać się najlepszym wyborem. Nasze maluchy, niezależnie od płci i upodobań, wkraczają jako kilkulatkowie w taki okres, że zaczynają chętnie pomagać w kuchni. Chcą razem z nami kroić, siekać, smarować, a potem sprzątać. Z jednej strony jest to podyktowane nauką rodziców, z drugiej zaś ciekawością świata.

Kolorowe deski z tworzyw sztucznych są lekkie i w miarę odporne na uszkodzenia. Gdy znajdą się w rękach dzieci, nawet jeśli upadną na podłogę, nie stłuką się, a maluchom nie zrobią krzywdy. Ponadto duża paleta kolorystyczna i dostępność w wielu ciekawych kształtach, to jeszcze lepszy sposób na zachętę do wspólnego gotowania, jednocześnie nauki i zabawy.

Ekskluzywne wprost na stół

Jeśli w naszym domu często witamy gości, nie tylko bliskich, ale i klientów, współpracowników czy osoby, które mimo woli będą zwracać uwagę na reprezentacyjną aranżację, z pomocą przyjdą estetyczne i eleganckie deski kuchenne. Do wyboru okrągłe o obracanych podstawach, na których można podać przekąski. Stworzyć kompozycję kilku gatunków serów podawanych wraz z wyśmienitym winem.

Deski w zestawie ze szklanymi kloszami idealnie nadają się do podania atrakcyjnych wizualnie ciast. Poza spełniają swoje praktyczne role, bo chronią przed wysychaniem nasze wypieki. Zamiast szukać kompletu talerzy, na którym podamy główne dania, ale i smakołyki do samodzielnego poczęstunku, z powodzeniem wybierzemy taką deskę.

Szklane, z ciekawymi motywami

Domowe obiady u dziadków kojarzą się z dużymi wazami postawionymi bezpośrednio na stole. Do tego rozmaite naczynia, w których goszczą świeżo ugotowane ziemniaki, sałatki na ciepło, dopiero co wyjęte z piekarnika mięso. Gorące dania nie nadają się do postawienia na „goły” stół, bo zniszczą jego warstwę wierzchnią. Co z tym zrobić?

Z pomocą przychodzą szklane deski, na których możemy nie tylko kroić w kuchni, ale i zastosować je, jako podkładki pod gorące naczynia. Opatrzone barwnymi motywami doskonale prezentują się pośród nakrytego stołu.

Decydując się na deski kuchenne weźmy zatem pod uwagę potrzeby całej rodziny. Nie tylko swoje gusta, ale i to, w jaki sposób czy też dla kogo przyrządzamy rozmaite dania. Zakupy z pewnością będą udane!

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge