Młode mamy, które nie mają możliwości zapewnienia opieki swoim pociechom, często muszą rezygnować z aktywności zawodowej. Najlepszym wyjściem z takiej sytuacji byłaby praca dla mamy z dzieckiem. Choć połączenie aktywności zawodowej z opieką nad pociechą nie zawsze jest możliwe, istnieją zawody, które na to pozwalają.

Wiele mam mając świadomość tego, że nie może powróć do swojego dawnego pracodawcy i jednocześnie opiekować się dzieckiem, całkowicie rezygnuje z aktywności zawodowej. Tymczasem istnieje wiele możliwości, które pozwalają połączyć jedno i drugie.

Jak było dawniej, a jak jest dziś

Jeszcze kilka lat temu kobieta powracająca na rynek pracy po urodzeniu dziecka, mogła mówić o niezwykle trudnej sytuacji. Z racji tego, że musiała opiekować się dzieckiem, powrót na etat nie był możliwy. Brak aktywności zawodowej z kolei wiązał się dla niej po pierwsze z brakiem wpływów na konto, po drugie bardzo często wywoływał frustrację. Praca dla mamy z dzieckiem byłaby w takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem.

Dziś rzeczywistość wygląda nieco inaczej. Często mówi się, że obecny rynek pracy jest znacznie korzystniejszy dla pracownika. W związku z tym więcej jest też ofert, które pozwalają godzić pracę z opieką nad dzieckiem. Młode mamy, decydując się na pozostanie w domu z dzieckiem, nie muszą już rezygnować z aktywności zawodowej.

Praca dla mamy z dzieckiem potrzebna od zaraz

Pamiętaj o tym, że twoja poprzednia praca, wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe nie musi Cię ograniczać i z góry narzucać tego, jaki rodzaj aktywności powinnaś podjąć. Możesz zajmować się tym, co robiłaś dotychczas albo czymś zupełnie innym. Wystarczy ukończyć krótki kurs, szkolenie, a niekiedy nawet i to nie będzie potrzebne. Doskonale sprawdzą się bowiem umiejętności, które już posiadasz.

Rękodzieło

Być może masz jakieś ukryte talenty, którymi dotychczas się nie chwaliłaś. Szyjesz, robisz biżuterię, lepisz w glinie? Niekiedy Twoja pasja może przerodzić w sposób na zarabianie. Czy to nie byłaby doskonała praca dla mamy z dzieckiem?

Blog

Wiele mam decyduje się na prowadzenie własnego bloga. Piszą tam o swojej codzienności, dzieciach, pasjach, podróżach. Budują społeczności wokół swoich blogów i angażują czytelniczki. Najlepsze panie potrafią w ten sposób zarabiać całkiem spore sumy. Jak to zrobić? Zacznij pisać atrakcyjne dla czytelników teksty, a później poczekaj na ich reakcję i zainteresowanie reklamodawców.

Grafik

Jeśli interesuje Cię praca grafika, pomyśl o ukończeniu odpowiedniego kursu. Możesz to zrobić nawet bez wychodzenia z domu. Dostępnych jest też wiele darmowych tutoriali.

Korepetycje

To praca dla mamy z dzieckiem, która ma obszerną wiedzę z jednego z przedmiotów nauczanych w szkole. Korepetycji można udzielać z języka polskiego lub języka obcego, matematyki, fizyki, chemii, biologii.

Torty, ciasta i ciasteczka

Być może drzemią w Tobie ukryte talenty kulinarne. Jeśli lubisz piec torty i ciasta, a do tego robisz to dobrze, z pewnością szybko znajdziesz odbiorców swoich wypieków. Zapytaj wśród znajomych, czy ktoś nie potrzebuje pomocy przy domowych wypiekach.

Jak widzisz sposobów na jednoczesną opiekę nad dzieckiem i pozostanie czynną zawodowo jest wiele. Oprócz wymienionych wyżej aktywności jest jeszcze dużo innych. Możesz być copywriterem, opiekunką do dzieci, sprzedawcą w sklepie internetowym itd. Warto by praca dla mamy z dzieckiem dawała nie tylko pieniądze, ale również przyjemność. Wybierajmy więc te aktywności, które sprawiają nam największą radość.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge