Elegancka budka, kosz, a może legowisko niczym prawdziwa sofa dla ukochanego pupila? Na rynku znajdziemy sporo różnego rodzaju legowisk, które różnią się nie tylko kształtem. Ich wykonanie, zastosowany materiał, ale i rozmiary decydują o tym, czy pupilowi będzie wygodnie i czy poczuje się bezpiecznie w swoim nowym posłaniu. Co nam oferuje rynek i na co warto postawić?

Zalety i wady poszczególnych legowisk

Najprostsze legowiska to te tekstylne, o zwyczajnych kształtach, przeważnie prostokątne. Mają podstawę z rantem oraz wyjmowaną poduszkę. Nie są szczególnie eleganckie, a ich estetyka może pozostawiać wiele do życzenia, jeśli się ubrudzą. Tym bardziej, że te duże przeznaczone dla naprawdę sporych psów, niekoniecznie nadadzą się do wyprania w pralce. Plusem jest jednak niska cena i duża dostępność rozmiarów, dlatego można je dopasować tak dla małych, średnich, jak i naprawdę sporych psów. Jeśli tylko mają zdejmowane pokrowce, z czyszczeniem nie będzie aż takiego problemu. Na pewno zagwarantują wygodę i miękkość.

Wiklina od jakiegoś czasu wraca do naszych wnętrz, bo to materiał, który posiada cenne właściwości, a przy tym ciekawie się prezentuje. Wiklinę spotykamy również w legowiskach. Klasyczne, o lekko rustykalnej estetyce, dzięki czemu możliwe do dopasowania, do tak specyficznych aranżacji domowych. Wystarczy uzupełnić je miękkimi poduchami. Poza tym nadadzą się nie tylko dla psów. Są droższe od tekstylnych i w szczelinach łatwiej zbiera się brud czy kurz, jeśli jednak różnorodność kształtów i ciekawy wygląd nas przekonuje bardziej niż walory praktyczne, można postawić na taki produkt.

Legowiska w formie domków bądź budek wyglądają wprost uroczo. Niestety nadają się tylko dla małych piesków i są jedną z droższych opcji. Ponownie spełnią oczekiwania tych właścicieli, którzy swoim pupilom chcą sprezentować nie tylko wygodne posłanie, ale i konkurencyjną estetykę. Są efektowne, przytulne i psom zazwyczaj odpowiadają, a na rynku można znaleźć domki i budki wykonane z różnych materiałów.

Na koniec zaś propozycja najbardziej ekskluzywna, czyli legowiska, które przypominają mini meble. Tutaj fantazja producentów można by rzec, iż nie zna granic. Salonowy fotel, drewniane łóżko, ekskluzywny kosz? Żaden problem! Zajmują dużo miejsca i są najdroższe, ale takiego efektu nie powstydziłyby się chyba królewskie pałace. Wraz z ceną można liczyć na naprawdę solidne i trwałe wykonania, dzięki czemu całość jest nie tylko wygodna dla psiaka, ale również zachowuje swoje walory na długi czas użytkowania.

Wybór idealny, czyli…?

By legowisko było wprost idealne – dla psiaków i dla nas, musi odpowiadać na co najmniej kilka potrzeb. Przede wszystkim wygoda, a tę zapewniają nie tylko odpowiednio dobrane materiały, ale i należycie dopasowany rozmiar. Pies musi mieć swobodę poruszania się po legowisku, a nie tylko miejsce na to, by zwinąć się w kłębek.

Materiały powinny być miękkie, przyjazne dla zwierzaka, do tego możliwie łatwe do utrzymania w czystości. To szczególnie ważne w przypadku psiaków z alergiami. Je z kolei można wyposażyć w legowiska hipoalergiczne bądź specjalne materace z powłoką antybakteryjną. Jeśli całość można prać – super! Jeśli legowisko jest zbyt duże, by je zmieścić w pralce, musi posiadać zdejmowane pokrowce, a te zaś powinny być odpowiednie wykończone, ze stosownymi zamkami, by po kilku użyciach i jednym praniu, nie trzeba było ich naprawiać czy wymieniać.
Dla estetów, miłośników doskonale urządzonych wnętrz, niebagatelne znaczenie będzie mieć wygląd legowiska. Poza kwestiami wizualnymi, dla uzupełnienia danej aranżacji, liczyć się będzie także rozmiar posłania dla psa. W malutkich wnętrzach duże rozmiary zaczynają przytłaczać i owocują aranżacyjnym fiaskiem. W eleganckich i dużych salonach, pokojach dziennych bądź gdziekolwiek postanowiliśmy ulokować psie legowisko, to najzwyklejsze, standardowe, w smutnych barwach, nie będzie wyglądać zbyt zachęcająco.

Wybór jest na tyle duży, by bez problemu znaleźć produkt idealny. W końcu połączenie wygody, estetyki, solidnego wykonania i ceny, jest możliwe. Nawet najbardziej wymagający, którzy chcą czegoś ekstrawaganckiego dla swoich pupili, ale i do swoich wnętrz, nie poczują się zawiedzeni.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge