Niezależnie od tego, czy planujecie krótki weekendowy wypad, czy też dłuższy wakacyjny wyjazd, podróż z niemowlakiem samochodem zawsze wymaga wcześniej odpowiedniego przygotowania. Bezwzględnie koniecznie jest oczywiście zabranie wszystkich potrzebnych niemowlęciu rzeczy, takich jak ubranka i pieluszki. Nie należy jednak zapominać i o tym, by właściwie zaplanować podróż z maleństwem.

Macie już pierwsze wyjazdy z niemowlęciem za sobą? Jeśli tak, to na pewno wiecie, że wymagają one specjalnego przygotowania. O tym, na co należy zwrócić szczególną uwagę, mówią lekarze pediatrzy.

Podróż z niemowlakiem samochodem oczami lekarza

O tym, co wolno, a czego nie wolno, jeśli chodzi o podróżowanie z maleńkimi dziećmi, wspominają lekarze pediatrzy. Jeśli masz wątpliwości co do tego, czy powinnaś wybierać się z dzieckiem w podróż, możesz zasięgnąć opinii waszego lekarza pediatry.

Czy możemy już wyjeżdżać z naszym dzieckiem?

Wielu rodziców ma wątpliwości, od jakiego wieku dziecka można wybierać się z nim w podróże. Jak wskazuje wielu pediatrów i neonatologów, niedaleko miejsca zamieszkania, jeśli nie ma jakichś specjalnych przeciwwskazań, można zabierać nawet noworodka. Zdecydowanie lepiej jednak poczekać, aż maluszek skończy przynajmniej 1 miesiąc życia i dobrze zaadaptuje się do warunków panujących poza brzuchem mamy. Kilkugodzinne podróże lepiej odłożyć na czas, kiedy maluszek będzie już miał przynajmniej trzy miesiące.

Podróż z niemowlakiem samochodem czas zacząć

W dzisiejszych czasach już mało kto nie posiada do własnej dyspozycji swojego samochodu, najbezpieczniejsze i najwygodniejsze będzie podróżowanie z maluszkiem właśnie własnym samochodem. Nie będzie wtedy dla was problemem zaplanowanie w dogodnych miejscach i czasie postojów. Wybierając się w podróż z niemowlakiem samochodem warto pamiętać o bezpieczeństwie dziecka. Dokonując wyboru fotelika dla twojego maluszka, sprawdź, jak przeszedł testy bezpieczeństwa.

Inne środki lokomocji

A co jeśli nie możecie lub nie chcecie jechać własnym samochodem? Zwłaszcza jeśli nie jest do końca sprawny lub obawiacie się awarii po drodze? Publiczne środki lokomocji może nie są najszczęśliwszą opcją do podróży z małym dzieckiem, jednak jeśli nie masz wyboru, zdecydowanie lepiej będzie, jeśli zdecydujesz się na podróż pociągiem niż autokarem.

Gdzie wybrać się z małym dzieckiem

Zarówno sposób podróży powinien zostać odpowiednio zaplanowany, jak i właściwe miejsce do pobytu z dzieckiem. Na wakacje z maluszkiem najlepiej wybierać miejsca charakteryzujące się czystym powietrzem. Na pobyt możesz wybrać na przykład morze lub Mazury. Zdecydowanie lepiej jednak unikać miejscowości położonych w wysokich górach, ze względu na mniejsze wysycenie powietrza tlenem.
Przy odpowiednim zaplanowaniu i przemyśleniu, zarówno podróż z niemowlakiem samochodem, jak i pobyt na miejscu może okazać się wspaniałą okazją do wypoczynku.

Ocena

1 KOMENTARZ

  1. Moim zdaniem powinno unikać się jednak podróży z niemowlakiem.
    Ewentualnie jakieś małe przejażdżki po mieście – tylko tyle.
    Dlatego trzeba przemyśleć decyzję, jeżeli uwielbiamy podróżować.
    Trzeba poczekać przynajmniej roczek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge