Aranżując wnętrze mieszkania, należy wziąć pod uwagę oczekiwania stawiane przed konkretnymi pomieszczeniami. Nowoczesne meble do kuchni to jedna z tych potrzeb, którą deklaruje współcześnie coraz więcej osób, decydujących się na remont tego pomieszczenia. Zważywszy na funkcjonalność wielu zastosowanych w nich rozwiązań, trudno zresztą się temu dziwić.

Nowoczesne meble do kuchni posiadają szereg nowatorskich rozwiązań, które poprawiają funkcjonalność wnętrza. Nie jest to jednak ich jedyna cecha. Ponieważ we współczesnych wnętrzach kuchnia bardzo często jest pomieszczeniem otwartym na salon, powinna charakteryzować się wysoką estetyką. Dzięki temu razem z salonem będzie mogła godnie pełnić funkcję reprezentacyjnej części domu.

Meble gotowe czy robione na wymiar?

Nowoczesne meble do kuchni coraz częściej robione są na wymiar. Dzięki temu inwestor może dostosować zabudowę do panujących we wnętrzu warunków. Umożliwiają zagospodarowanie powierzchni trudnych i nietypowych. Doskonale sprawdzają się w różnych wnętrzach, również takich, w których występują wnęki, skosy oraz miejsca narożne.

Meble w zabudowie pozwalają odzwierciedlić potrzeby i oczekiwania użytkowników i dowolnie kształtować przestrzeń pomieszczenia. Z drugiej jednak strony należy pamiętać, że ta dowolność nie może być całkowita, bo ogranicza ją potrzeba zachowania funkcjonalności wnętrza.

Nowoczesne meble do kuchni i stylistyka wnętrza

Współczesne trendy w aranżacjach wnętrz, w tym również pomieszczeń kuchennych, nakazują minimalizm i prostotę. Ich odzwierciedlenie znajdujemy między innymi w stylistyce mebli. Elegancja, która została ukryta się w prostych formach, doskonale oddaje specyfikę takich wnętrz.

Fronty nowoczesnych mebli zazwyczaj są gładkie, pozbawione elementów dekoracyjnych, charakteryzujące się połyskiem albo matowe. Dominuje tu klasyczna, stonowana kolorystyka, ale mogą też występować bardziej odważne, żywe barwy. Najczęściej pojawia się kolor biały, czarny, szary oraz odcienie naturalnego drewna, najchętniej takie, które cechują gatunki egzotyczne, np. palisander.

Funkcjonalność ukryta w kuchennej zabudowie

W nowocześnie urządzonej kuchni nie może zabraknąć praktycznych rozwiązań. Te powinny usprawniać wykonywanie wielu czynności oraz ułatwiać utrzymanie pomieszczenia w czystości. Bardzo ważne jest też zachowanie trójkąta roboczego i odpowiedniej odległości pomiędzy jego wierzchołkami. Te wyznacza lokalizacja podstawowych, stosowanych w kuchni sprzętów AGD: lodówki, zlewozmywaka i płyty kuchennej.

Nowoczesne meble do kuchni wykorzystują szereg nowatorskich rozwiązań. Przykładem są: systemy do szafek narożnych (ułatwiają zagospodarowanie trudno dostępnych przestrzeni); sposób zamykania systemem typu klik-klak (który nie wymaga zastosowania uchwytów do szafek); czy samodomykające się fronty (dzięki czemu szafki działają ciszej i nie trzaskają).

Wiedząc, czym charakteryzują się nowoczesne meble do kuchni, możemy planować przestrzeń w taki sposób, by jak najlepiej odzwierciedlała potrzeby użytkowników i wykorzystywała potencjał wnętrza.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge