Najchętniej wybierane akcesoria kuchenne to garnki ze stali nierdzewnej. Popularnością cieszą się również produkty ceramiczne, jak i żeliwne. Do łask z kolei wracają garnki emaliowane. W kuchni użytkowane jeszcze przez nasze babcie czy dziadków. Na jakiś czas zapomniane, bowiem uszkodzona emalia niekoniecznie dobrze wpływa na przygotowywane potrawy.

Możemy jednak wybierać pośród produktów, które mimo zastosowania emalii, są znacznie wyższej jakości, a gotowanie w nich to czysta przyjemność, jak i bezpieczeństwo.

Czym wyróżniają się nowoczesne, emaliowane akcesoria kuchenne

Na pierwszy rzut oka, to zupełnie inny wygląd i estetyka. Bogactwo pod względem kolorystyki czy też zdobień. Nowoczesne wydanie, które jest najbliższe aranżacjom rustykalnym i tradycyjnym, jednakże z powodzeniem można znaleźć takie produkty, które będą współgrać ze współczesną stylistyką.

Równie ważny aspekt to oczywiście jakość i sposób wykonania. Emalia stanowi wewnętrzną powłokę, ale pod nią kryje się stal o doskonałych właściwościach. Takie akcesoria kuchenne są wytrzymałe, a do tego wysoce estetyczne, jak chociażby produkty https://dogotowania.pl/. Gotowanie staje się zdrowe, a do produktów spożywczych nie przedostają się żadne szkodliwe substancje. Produkty te są zarówno ekologiczne, jak i antyalergiczne, czego nie można powiedzieć o typowych garnkach ze stali nierdzewnej, zawierających w sobie nikiel.

Emaliowane naczynia nie sprawiają żadnych trudności, jeśli brać pod uwagę utrzymanie ich w czystości. Nie wymagają również polerowania ani żadnych innych czynności konserwujących. Wystarczy zwykłe mycie, odpowiedni sposób przechowywania i przez długi czas można cieszyć się wybranym garnkiem.

Ogromną zaletą jest fakt, że potrawy w nich przechowywane zachowują swój smak. Nie zyskują na metalicznym posmaku, jak w przypadku stali nierdzewnej. Poza tym garnki te są odporne na gwałtowne zmiany temperatury, a znamienitą większość emaliowanych naczyń, można wyjąć z lodówki i od razu postawić na kuchenkę. Garnek nie zostanie uszkodzony, zniszczony i nie zmieni swoich właściwości.

Te nowoczesne akcesoria kuchenne posiadają bardzo dobrze wyprofilowane uchwyty, więc nie stwarzają problemów podczas ich przenoszenia. Podobnie jak i przelewanie płynnych produktów odbywa się bez dodatkowego bałaganu, a to za sprawą zaokrąglonych brzegów.

A na koniec…

Emalia stosowana w dzisiejszych garnkach jest odporna na działanie kwasów. Możemy tu przechowywać kwaśne zupy, choć nie tylko. Garnków tych nie ima się korozja.

Takie produkty zachowują swoje kolory, niezależnie od działania promieniowania UV. Można je myć stosując powszechnie dostępne detergenty, bez ryzyka uszkodzenia. Gładka i szczelna powłoka to gwarancja redukcji ryzyka namnażania się bakterii, a garnki, jako całość świetnie sprawdzają się podczas gotowania, ponieważ ciepło rozchodzi się równomiernie.

Czego chcieć więcej? Połączenie maksymalnej funkcjonalności z najwyższą estetyką. Czyli coś, czego póki co nieco brakuje w produktach stalowych, żeliwnych, a nawet ceramicznych. Są to akcesoria kuchenne, które z powodzeniem mogą zagościć w każdej kuchni.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge