Przychodzi taki czas, że musimy wybrać się ze swoim pupilem trochę dalej, niż na spacer. Zabieramy go zatem do samochodu albo komunikacji miejskiej. Nie będziemy musieli martwić się o komfort i bezpieczeństwo psa w obydwu sytuacjach, o ile wybierzemy dla niego odpowiedni transporter, klatkę lub torbę. Czego jeszcze potrzebuje pies podróżujący, nie tylko samochodem?

Plusy transportera

Transporter to zdecydowanie większe bezpieczeństwo podróżowania z psiakiem. W przypadku jazdy samochodem, gdy dojdzie do gwałtownego hamowania, ale i innych nieprzewidzianych sytuacji, pies będzie bezpieczny, ale i kierowca oraz pasażerowie. Chodzi również o to, by pies nie brykał ochoczo po samochodzie, bo przeszkadza kierowcy i nawet może doprowadzić do wypadku. Kolejna rzecz tyczy się tego, że psiak ma po prostu swoje miejsce, a właściciel może zachować porządek w samochodzie i cieszyć się spokojną jazdą. W transporterze może znaleźć się nawet miejsce na miski dla psa oraz jego ulubione zabawki, dzięki czemu nawet długie podróże nie będą trudne do przetrwania.

Transportery sprawdzają się idealnie, gdy wybieramy się w podróż komunikacją miejską. Pasażerowie autobusów, tramwajów czy pociągów, nie zawsze przychylnie patrzą na zwierzaka. Ponadto nigdy nie wiemy, w jaki sposób zareaguje nasz pupil na nowy środek transportu. W transporterze pies czuje się bezpieczniejszy, ale i otoczenie lepiej sobie z nim radzi. To rozwiązanie dobre, gdy wybieramy się na przykład do weterynarza.

Do wyboru są różnego rodzaju transportery, które z powodzeniem można dostosować do potrzeb psiaka, ale i jego wielkości. W końcu psu musi być wygodnie. Nie może być niczym zamknięty w ciasnej klatce, w której nie może nawet się obrócić, choć na rynku mamy również klatki. Są one najlepszym rozwiązaniem na podróże z psiakami dużych ras, które nie mieszczą się w tradycyjnych transporterach.

Kontenery i torby

Dla małych psów najchętniej są wybierane kontenery. Łatwe do przenoszenia, nie sprawiają problemów z utrzymaniem w czystości, a do tego ich koszty jest w stanie udźwignąć każdy właściciel psiaka. Przeważnie są wykonane z tworzywa. Ażurowa konstrukcja, wejście i drzwiczki, pozwalają psu poczuć się w miarę swobodnie. Jeśli nasz psiak wymaga włożenia go do transportera, bo samodzielnie nie chce wejść, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry.

Poza prostymi konstrukcjami można znaleźć kontenery z mocowaniami do pasów bezpieczeństwa. Na dalsze podróże przydadzą się te, które posiadają kompaktowe miski na wodę i jedzenie. Aby psiak nie czuł się nieswojo mimo wszystko w zamknięciu, warto do kontenera włożyć jego ulubiony kocyk czy zabawkę i nie zapominać o smakołykach. Stres i napięcie związane z podróżą samochodem, będzie znacznie łatwiej pokonać.

Innym rozwiązaniem są torby, plecaki czy modele na kółkach dla średnich psów. Nie brakuje toreb, które przypominają damskie torebki i dla najmniejszych ras sprawdzają się bardzo dobrze. Torby to mnogość dostępnych konstrukcji, dzięki czemu można je z powodzeniem dopasować do rozmiarów i potrzeb każdego psiaka.

Są droższe i mniej odporne na uszkodzenia, ze względu na wykonanie z materiałów tekstylnych, ale na plus przemawia łatwe czyszczenie, lekkość i wygoda, a do tego estetyka, która pozostaje nie mniej ważna dla wielu właścicieli. 
Przydatne akcesoria

Niektóre psy ze względu na swoje rozmiary nie czują się dobrze w transporterach czy torbach, ale i mogą się w nich po prostu nie mieścić. W takim wypadku dobrze jest sprawić psiakowi specjalne pasy, którymi będzie przypięty, co znacznie zwiększy bezpieczeństwo podróżowania i jego, i kierowcy oraz innych pasażerów. Co z utrzymaniem porządku w samochodzie?

Na rynku nie brakuje specjalnych mat stosowanych w bagażnikach, ale i tych do rozkładania na siedzeniach. Dzięki ich zastosowaniu nie trzeba już martwić się o zabrudzone czy pełne sierści fotele. Ciekawym i praktycznym akcesorium jest kratka wentylacyjna, która przydaje się nie tylko podczas postojów, ale i w trakcie spacerów. Można zostawić otwarte okno, by pies miał dostęp do świeżego powietrza, ale jednocześnie zapobiega się wyskoczeniem psiaka przez okno.

Tego typu produkty i gadżety, a do tego uzupełnienie o ulubione zabawki i przekąski psiaka, pozwalają uczynić każdą podróż znacznie bezpieczniejszą, przyjemniejszą i mniej stresującą.


Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge