Jak karmić niemowlę to pytanie często stawiane przez rodziców, którzy nie mają jeszcze doświadczenia w opiece nad dzieckiem. Karmienie niemowląt wymaga znacznie większego zaangażowania ze strony rodziców niż żywienie starszego dziecka. Producenci z branży dziecięcej dostarczają na rynek wiele akcesoriów, które mają ułatwić to zadanie. Wiele z nich pomaga w szybkim przygotowaniu posiłku dla niecierpliwego i głodnego malca, inne świetnie sprawdzają się w przechowywaniu posiłków, a jeszcze inne zapewniają bezpieczeństwo dziecka.

Wyprawka dla noworodka stanowi niemałe obciążenie dla domowego budżetu. Do listy niezbędnych rzeczy, takich rzeczy jak pościel, łóżeczko, wózek i wanienka należy doliczyć jeszcze akcesoria do karmienia. Zależnie od tego, czy mama zamierza karmić dziecko naturalnie, czy sztucznymi mieszankami należy zaopatrzyć się w odmienny zestaw akcesoriów.

Jak karmić niemowlę metodą naturalną

Karmienie piersią to zdaniem lekarzy i położnych najlepsza opcja zarówno dla mamy, jak i dla dziecka. Dziecko wraz z mlekiem matki otrzymuje cenne dla niego składniki odżywcze wraz z przeciwciałami, które chronią młody organizm przed infekcjami. Mama  natomiast szybciej wraca do formy sprzed okresu ciąży. Co więcej, karmienie naturalne jest dużo mniej kosztowne, niż przy pomocy mleka modyfikowanego. Film instruktażowy opisujący technikę karmienia piersią znajdziecie tutaj.

Jakkolwiek karmienie naturalne jest tańsze niż przy pomocy mieszanek dla niemowląt, to również ono wymaga zaopatrzenia się w rozmaite akcesoria. Wśród nich należy wymienić między innymi biustonosz dla karmiącej oraz wkładki laktacyjne. Mamom, które zamierzają powrócić szybko do pracy, lub częściej zostawiać maluszka pod opieką innej osoby, nie rezygnując przy tym z karmienia naturalnego, przyda się laktator oraz pojemniczki do przechowywania pokarmu. Akcesoria te mogą okazać się całkowicie zbędne dla pań, które większość czasu spędzają z niemowlęciem i nie mają potrzeby odciągać pokarmu. W ich przypadku znakomicie może się sprawdzić poduszka do kamienia.

Karmienie dziecka sztucznymi mieszankami

Rodzice, którzy zdecydowali się dostarczać swoim pociechom sztuczne mieszanki, potrzebują zupełnie odmiennych akcesoriów od tych, którzy postawili na pokarm naturalny. Jak karmić niemowlę mlekiem modyfikowanym? Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem, w kwestii wybrania odpowiedniej mieszanki dla dziecka. Kiedy ten krok będzie już za wami, możecie zaopatrzyć się w butelki i smoczki dostosowane do wielu maluszka. Butelki mogą być wykonane ze szkła lub plastiku, a smoczki z silikonu lub kauczuku. Smoczki dodatkowo mogą mieć anatomiczny kształt, przypominający pierś matki, co ułatwia dziecku ssanie. Przydatny może okazać się także podgrzewacz do butelek oraz sterylizator. Jeśli masz wątpliwości, jak karmić niemowlę, możesz też porozmawiać z położną.

Ocena

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge