Na kondycję naszych włosów wpływa wiele czynników. Stan zdrowia, sposób odżywiania się oraz ich pielęgnacja. Jeśli zależy nam na pięknych, lśniących i nieprzetłuszczających się włosach, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, co jemy i jakich kosmetyków używamy.

Nawet jeśli do tej pory cieszyliśmy się pięknymi, zdrowymi włosami, których zazdrościli nam wszyscy wokół, nie oznacza to, że na pewnym etapie naszego życie nie ulegnie to zmianie. Wpływ warunków atmosferycznych, stan zdrowia oraz gospodarka hormonalna organizmu mogą sprawić, że wygląd włosów ulegnie znacznemu pogorszeniu. Z puszystych i pięknych pukli zmienią się we włosy przetłuszczające się, szybko tracące świeżość.

Ogromny wpływ na stan włosów ma też ich pielęgnacja. Jeżeli poprzez prawidłowe zabiegi pielęgnacyjne będziemy wspierać włosy, mamy szansę na to, że te wkrótce zregenerują się i znów staną się piękne i lśniące.

Mycie włosów – podstawy

Wiele osób kojarzy mycie głowy z pielęgnacją włosów. Tymczasem czynność ta ma na celu przede wszystkim pielęgnację skóry głowy. Stosowany szampon należy zatem dobierać nie do rodzaju włosów, ale przede wszystkim do skóry głowy. Wiele problemów, jakie mamy z włosami, bierze się właśnie ze złego stanu naskórka. Dzięki stosowaniu odpowiednich preparatów przywrócimy skórze właściwy stan, a tym samym powstrzymamy wypadanie włosów, ograniczymy ich przetłuszczanie się oraz występowanie łupieżu.

Technika mycia głowy

Nie tylko prawidłowo dobrane kosmetyki mają tutaj znaczenie. Niebagatelną rolę odgrywa również sposób, w jaki obchodzimy się z włosami.

Prawidłowa technika mycia głowy polega na masowaniu opuszkami palców skóry głowy przy użyciu szamponu. Usuwamy w ten sposób zanieczyszczenia, resztki preparatów do stylizacji włosów, pobudzamy skórę głowy do regeneracji oraz usuwamy ewentualne inne problemy, jak na przykład łupież.

Błędem jest skupienie szczególnej uwagi na myciu włosów, a nie skóry głowy. Takie podejście sprawia, że włosy są nadmiernie szarpane i pocierane w trakcie zabiegu, co skutkuje ich osłabieniem. Tymczasem najlepiej odświeżymy je za pomocą powstałej podczas mycia piany. Róbmy to delikatnie. Wystarczy zebrać pianę w dłonie i kilkakrotnie przesunąć po całej długości włosów.

Kosmetyki

Na rynku dostępna jest szeroka oferta kosmetyków przystosowanych do różnych rodzajów włosów i skóry głowy. Szczególnej uwadze polecamy te, które określane są jako kosmetyki ekologiczne. Znajdziemy wśród nich szampony, serum oczyszczające do skóry głowy, odżywki i wiele, wiele innych.

Fakt, że wyprodukowane zostały z naturalnych składników oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego zdecydowanie przemawia na ich korzyść. Zainteresowani znajdą też produkty trychologiczne oraz kosmetyki wege.

Pamiętajmy zatem, że na kondycję włosów wpływać będzie dobór kosmetyków oraz właściwa pielęgnacja zarówno włosów, jak i skóry głowy. Dbajmy też o nasze zdrowie, kondycję i właściwą dietę. Wygląd naszych włosów jest bowiem wypadkową wszystkich tych czynników.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge