Oświetlenie w łazience, równomiernie rozproszone i efektowne, zapewnia funkcjonalność oraz wyjątkową atmosferę. Ekskluzywne lampy łazienkowe dodają za to luksusu. Sprawiają, że zwykła, codzienna łazienka staje się domowym SPA. Aranżacja przyciąga uwagę, poszczególne elementy zostają wyeksponowane, nawet jeśli nie są to drogie i faktycznie ekskluzywne rzeczy. W jaki sposób dobrać oświetlenie, które zapewni taki efekt?

Ekskluzywne lampy łazienkowe – niekoniecznie kryształowe

Myśląc o ekskluzywnej łazience i jej lampach, wyobrażamy sobie kryształowe żyrandole. Obszerne i rozłożyste lampy wiszące, które budzą się do życia, gdy domownik naciśnie na włącznik. Kryształowe elementy sprawiają, że we wnętrzach tworzy się gra świateł. W łazience taki design może przynieść ciekawe efekty. Co więcej, tak wykonane ekskluzywne lampy łazienkowe, komponują się z minimalizmem. Stanowią dla niego kontrast i eksponują kolorystykę, a łazienka nie potrzebuje dodatkowych dekoracji.

O ile dysponujemy łazienką dużą, o wysokim suficie, można pozwolić sobie na taką lampę. Jeśli jednak metraż pozostawia wiele do życzenia, lampa wisząca kompletnie się nie sprawdzi. Nie dość, że przytłoczy wnętrze, zaburzy nawet najbardziej harmonijny wystrój, to przestrzeń stanie się niekomfortowa w użytkowaniu. Co robić? Ekskluzywne lampy łazienkowe wcale nie muszą być kryształowe. Ba! Nie ma konieczności, by były to główne punkty świetlne zastosowane w tym specyficznym pomieszczeniu.

Alternatywą dla kryształów stają się nowoczesne i modne dziś reflektorki. Są proste i minimalistyczne w swoim wydaniu, to fakt. Jednak to precyzja ich wykonania, wpisywanie się w obecne trendy wnętrzarskie oraz zastosowanie wysokiej jakości materiałów sprawia, że zyskują na mianie ekskluzywnych. Reflektorki mogą zastępować kinkiety. Nadają się do zamontowania po obu stronach lustra. Efektu luksusowej łazienki dopełnia stworzony nastrój, dzięki wąskim, subtelnym wiązkom światła.

Nowoczesne oświetlenie ledowe

Kolejny sposób na uczynienie łazienki luksusową, to zastosowanie nowoczesnych ledów. Ta propozycja przynosi również praktyczne korzyści, bo ledy są oszczędne. Pobierają mało mocy, dając szansę na oświetlenie delikatne lub znacznie bardziej wyraziste, jasne, a nawet oferując kolorową barwę.

Ekskluzywne lampy łazienkowe mające postać podświetlenia lustra, ale i te zastosowane na przykład pod wanną. Zestawione z ciemnymi barwami, w tym głęboką czernią, czynią ją przyjaźniejszą, ale całość zyskuje na elegancji i pożądanym luksusie.

Łazienka staje się estetyczna i ciekawa, gdy zamiast typowych lamp, goszczą w niej punktowe źródła światła, ponownie ledowe. Oświetlenie nie musi być widoczne, by aranżację uczynić luksusową. Tak właśnie się dzieje, gdy stawia się na większą liczbę, ale minimalistycznych punktów świetlnych. Mogą one spełniać rolę oświetlenia głównego, dodatkowego, jak i typowo dekoracyjnego. Są w stanie podkreślić charakter łazienki, wyeksponować ją.

Industrialnie w nieindustrialnej aranżacji

Luksusowa łazienka i lampy o designie wpisującym się w dzisiejsze lofty? Zdecydowanie tak! Oświetlenie utrzymane w stylu industrialnym, to już nie tylko „gołe” żarówki otoczone ażurową oprawą z metalu. Równie dobrze znajdujemy pośród propozycji klasyczne projekty, ale proste. Metalowy klosz o geometrycznym kształcie, który od wewnątrz oferuje złoty lub srebrny kolor. Takie połączenie jest modne, uniwersalne, a mając za tło ciepłe światło, daje poczucie wyrafinowania. Ekskluzywne lampy łazienkowe w stylu industrialnym, wbrew pozorom wpisują się w każdą przestrzeń tego typu. Wystarczy dobrać kształt, kolor, źródło światła.

Możliwości jest całkiem sporo. Kryształ, szkło, metal, barwy złota, miedzi czy srebra. Światło płynące wprost z ledów lub klasycznych konstrukcji lamp. Każdy typ zasługuje na miano, jakim są ekskluzywne lampy łazienkowe, i każdą łazienkę można uczynić luksusową za ich pomocą.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge