Smacznie i zdrowo – tak można opisać dietę pudełkową. Jej zalety dostrzega dziś coraz więcej osób. O ile w pierwszych latach wprowadzenia na polski rynek korzystali z niej głównie celebryci i ludzie show-biznesu, o tyle dziś stała się popularna wśród szerszego grona odbiorców. Wciąż jednak wiele osób zastanawia się, czy jest to dieta dla nich i czy mogą z niej korzystać. Dla kogo jest przeznaczona i czym się charakteryzuje – to jedne z najczęściej zadawanych pytań. Postaramy się na nie odpowiedzieć w dzisiejszym artykule.

Dieta pudełkowa jest na polskim rynku stosunkowo młodym produktem. Jednak ze względu na to, że coraz więcej osób zaczyna dostrzegać jej zalety, firmy cateringowe rozwijają swoją ofertę w tym kierunku. Dzięki temu dziś w ramach diety cateringowej klienci mogą skorzystać z różnych rodzajów diet oraz kilku opcji kalorycznych.

Gdy brakuje Ci czasu

Z diety pudełkowej z całą pewnością mogą korzystać osoby, które cierpią na deficyt czasu. Jej ideą jest przygotowywanie zdrowych, dietetycznych posiłków na zamówienie klienta, a potem dostarczanie ich we wskazane przez niego miejsce. Jako miejsce dostawy możne posłużyć adres mieszkania lub siedziby firmy, w której zatrudniony jest zamawiający. Korzystając z diety pudełkowej, można oszczędzić sporo czasu, który klienci przeznaczają dzięki temu na inne aktywności. Zamiast stać przy kuchni, spotykają się ze znajomymi, poświęcają czas na swoje hobby, decydują się na uprawianie sportu.

Jeśli nie ma w pobliżu stołówki

Nie każdy pracodawca zapewnia swoim pracownikom możliwość korzystania ze stołówki, jadłodajni, restauracji. Jeśli w pobliżu siedziby firmy również nie ma miejsca, w którym na co dzień można byłoby się stołować, jedynym wyjściem z sytuacji byłoby żywienie się kanapkami lub przynoszenie obiadów z domu. Byłoby, ale na szczęście nie jest, bo dziś, do swojej dyspozycji mamy już dietę pudełkową. Rozwiązanie to będzie więc idealne również dla osób, które w pobliżu swojego pracy nie mają miejsca, w którym mogłyby zjeść smaczny i zdrowy posiłek.

Dla tych, którzy chcą się zdrowo odżywiać

Menu diety pudełkowej komponowane jest przez doświadczonych dietetyków. To oni w oparciu o swoją wiedzę i zgodnie z zasadami zdrowego żywienia układają jadłospis, według którego przygotowywane są następnie posiłki. Dietetycy dbają o różnorodność potraw serwowanych w ramach cateringu oraz ich właściwą kaloryczność. Pilnują też, aby zostały przygotowane ze zdrowych składników i były właściwie zbilansowane.

Jeśli korzystasz z diety wegetariańskiej

Dieta pudełkowa ma tę zaletę, że mogą z niej korzystać zarówno wegetarianie, jak i ludzie, którzy nie stronią od mięsa. Co więcej, zamawiają ją również osoby, które ograniczają ilość spożywanych kalorii oraz ci, którzy ze względu na intensywne treningi wykazują wysokie zapotrzebowanie energetyczne. Jak to możliwe? Okazuje się, że firmy cateringowe oferują swoim klientom różne rodzaje diety pudełkowej, co pozwala dopasować rodzaj menu do potrzeb żywieniowych wielu z nich. Dzięki temu śmiało można powiedzieć, że dieta pudełkowa jest doskonałą alternatywą dla osób, których preferencje kulinarne znacznie różnią się między sobą.

Jeśli ściśle przestrzegasz kalorii

Liczenie kalorii każdego posiłku wymaga cierpliwości, wytrwałości i wiedzy. Dla wielu jest też czynnością żmudną. Szczególnie narzekają na nią osoby, które dopiero zaczynają liczyć wartość energetyczną każdego posiłku. Zaletą diety pudełkowej o określonej kaloryczności jest to, że wszystkich obliczeń dokonali już wcześniej dietetycy.

Jeśli chcesz skorzystać z wiedzy dietetyka

Jak już wcześniej wspomniałam, menu diety pudełkowej komponowane jest przez dietetyka. To on odpowiada za to, by posiłki były smaczne, zdrowe i właściwie zbilansowane. Zamawiający musi jedynie wybrać rodzaj diety dostosowanej do jego potrzeb. Jeśli ma z tym trudności, może skorzystać z pomocy dietetyka. Ten znając wiek, wzrost, wagę, styl życia oraz cele postawione przed klientem pomoże dokonać właściwego wyboru.

Nie można powiedzieć, że dieta pudełkowa jest rozwiązaniem uniwersalnym, które będzie odpowiadać wszystkim zainteresowanym zamawianiem cateringu. Z całą pewnością jednak prawdziwe jest stwierdzenie, że dostosowana jest do potrzeb wielu osób.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge