Wybór dekoracji pozostaje równie ważnym, co cała domowa aranżacja. Mamy przecież do czynienia z detalami odpowiadającymi za efekt końcowy. Dekoracje pokoi mogą zaskakiwać, ale i wciąż być modnymi. Znajdziemy inspiracje, dzięki którym niewielkim wysiłkiem odmienimy postrzeganie wnętrza, a do tego sprawimy, że stanie się także ponadczasowym. Na co warto zwracać uwagę kupując ozdoby wnętrzarskie?

Dekoracje pokoi niewielkim kosztem

Zmiana wystroju wnętrza nie wymaga zastosowania drogich rozwiązań. Nie trzeba od razu wyrzucać starych mebli i drastycznie modyfikować dotychczasowej stylistyki. Niekiedy wystarczy nowy kolor, który odświeży wnętrze, ale niekoniecznie na ścianach. W końcu malowanie to już zaczątek małego remontu, na który możemy nie mieć czasu czy aż tylu pieniędzy. Jakie dekoracje pokoi pozwolą nadać im nowego życia?

Ciekawym pomysłem jest zmiana wystroju okiennego. Nowa firanka, zasłony w odważnym kolorze, upięte zupełnie inaczej niż dotychczas. Materiałem regulujemy dopływ światła do wnętrza, co też wpływa na jego dekoracyjny charakter. Gdy pomieszczenie jest przestronne, bardzo jasne i nie zapewnia intymnej atmosfery, wystarczy postawić na grube i ciężkie zasłony, opadające aż na podłogę. Tuż przy oknie do tego warto stworzyć przytulny, romantyczny kącik. Na parapecie nie muszą stać donice z kwiatami. Dla nich znajdźmy miejsce w innych pomieszczeniach bądź w ogóle z nich zrezygnujemy. Na parapecie wystarczy ustawić świeczki w oryginalnych świecznikach. Do tego ulubiona ozdoba, figurka, ciekawa rzeźba czy niecodzienna ramka ze zdjęciem. Teraz zatrzyma się tutaj czas, a na nieopodal postawionym rattanowym fotelu, od razu będziemy chcieli spędzić relaksujące chwile.

To tylko jeden i stosunkowo prosty przykład na to, jak można odmienić swoje wnętrze. Do tego niewielkim kosztem, bo firany czy zasłony na zmianę to wydatek, który i tak w końcu podejmujemy. Wystarczy podejść do niego nieco odważniej.

Dekoracje pokoi dopasowane do charakteru właściciela

Zastanawiając się nad aranżacją i szukając inspiracji, dobrze jest wziąć pod uwagę pasje domowników, a konkretnie tych osób, które korzystają z danej przestrzeni. To może być idealna podpowiedź na elementy dekoracyjne, jakie potrafią odzwierciedlić charakter, zainteresowania i ulubione akcenty „mieszkańca” pokoju.

Inspirować może wszystko. Możliwości jest całkiem sporo i nie potrzeba na to wielkich finansów. Subtelne zmiany są w stanie przynieść nawet spektakularne efekty. Trochę kreatywności, zapoznania się z ofertą sklepów stacjonarnych czy internetowych i nowe dekoracje pokoi sprawią, że wnętrza staną się modnymi i niebanalnymi.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge