Pokój dziecka bywa trudny w urządzaniu, choć z drugiej strony wybór kolejnych elementów wyposażenia, potrafi sprawić naprawdę dużą przyjemność. Tym bardziej, gdy w grę wchodzą dekoracje dla dzieci. To one sprawiają, że pomieszczenie malucha zaczyna żyć swoim życiem, zachęca do zabawy, pobudza, a najmłodszym po prostu sprawia radość. Jak udekorować dziecięcą przestrzeń?

 

Dekoracje dla dzieci – by było bezpiecznie

Każde dziecko przechodzi etap, kiedy to chce wszystkiego dotknąć, spróbować, a nawet… posmakować. Nie uchronimy przed tym swoich pociech, ale możemy sprawić, że dziecięca przestrzeń będzie po prostu bezpieczna. Z powodzeniem sprawdzają się dekoracje dla dzieci, które są jednocześnie praktyczne, a do tego właśnie bezpieczne. Na co warto postawić?

Minimalistyczne pokoje wymagają równie minimalistycznego wyposażenia, by uniknąć efektu zagracenia. Dekoracje dla dzieci mogą przyjmować formę kształtnych lamp sufitowych czy też kinkietów. Uzyskuje się połączenie funkcjonalności wraz z ciekawym wydaniem. Lampy do pokojów dziecięcych można z powodzeniem dopasować do płci dziecka. Do tego pośród oświetlenia znajdują się wykonania nawiązujące do ulubionych bajek, opatrzone grafikami z bohaterami ukochanych kreskówek. Lampy w kształcie samochodzików bądź barbie. Wybór jest duży, a nierzadko to forma płaskich plafonów, dzięki czemu przestrzeń dziecięca jest bezpieczna dla żywiołowego dziecka.

Dekoracje spoglądają ze ścian. To mogą być nie tylko ciekawie połączone kolory, ale i bajkowe, cudownie zdobione tapety czy fototapety. Niezależnie od materiału, jaki gości na ścianach, powinno stawiać się na sprawdzone produkty, posiadające niezbędne atesty, pozbawione toksycznych substancji.

Skoro ma być bezpiecznie nie można zapominać o tym, by dekoracje dla dzieci były wykonane precyzyjnie. Ich trwałość, wysoka jakość wpływają na to, że maluchom trudno je uszkodzić, oderwać małe kawałki czy nawet ugryźć, co mogłoby grozić chociażby zadławieniem.

Dekoracyjne meble

Dekoracją mogą być meble, przez co ponownie łączymy funkcjonalność z ciekawym efektem wizualnym. Dla chłopców łóżko w ramie przypominającej samochód, a dla dziewczynki wydanie z baldachimem, subtelnymi, zwiewnymi materiałami, niczym w królewskiej komnacie. Meble to dekoracje dla dzieci, które dają im wygodę użytkowania, a nierzadko stają się miejscem do zabaw w pojedynkę, jak i z rówieśnikami, w przypadku starszych pociech.

Dla indywidualnego charakteru wnętrza

Im starsze dziecko, tym więcej ma wymagań odnośnie swojego pokoju. Już wie, jakie kolory mu się podobają, które bajki lubi najbardziej, gdzie woli spędzać swój wolny czas. Nie trzeba ulegać wszystkim kaprysom dziecięcym, jednak dekoracje dla dzieci powinny oddawać w pewnym stopniu ich charakter i zainteresowania. To szansa na stworzenie indywidualnej przestrzeni, która będzie pobudzać do kreatywnego myślenia i wbrew pozorom wpłynie pośrednio na prawidłowy rozwój malucha.

Najważniejsze elementy

Niezależnie od tego, jakiego rodzaju elementy mają stać się dekoracyjnymi, powinny być lekkie, o zaokrąglonych brzegach, malowane czy lakierowane nietoksycznymi farbami, wykonane w taki sposób, by zminimalizować ryzyko otarć, zadrapań, a nawet poważniejszych uszkodzeń ciała podczas zabaw. Dekoracje dla dzieci to duży wybór, lecz poza efektem estetycznym liczy się również wspomniana, bezpieczna przestrzeń dziecięca.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge