Zarówno tradycyjne czajniki, jak i te elektryczne goszczą w domu każdego z nas. Swoje poranki zaczynamy przecież kubkiem ulubionego, gorącego napoju. Bez czajnika przygotowanie aromatycznej kawy czy naparu z ziół byłoby po prostu niemożliwe. Dylemat pojawia się wtedy, gdy chcemy już dokonać zakupu. Mamy do wyboru czajniki elektryczne, ale i tradycyjne, przeznaczone na kuchenki. Który będzie lepszym wyborem?

Tradycyjne czajniki na kuchenki

Czajniki w tradycyjnych kształtach, z wygodnymi uchwytami i gwizdkami sygnalizującymi zagotowanie wody, nie kojarzą się już tylko i wyłącznie ze starodawnymi kuchniami. Pod względem wizualnym przybrały zdecydowanie bardziej współczesne formy. W zależności od tego, jaki klimat kuchni jest nam bliższy, z powodzeniem znajdziemy czajniki estetyczne, eleganckie i wnoszące powiew świeżości do aranżacji. Kolejno te, które wpiszą się w atmosferę wnętrz bliskich stylistyce vintage.

Wybór wśród szerokiej palety kolorystycznej, jak i wykonań sprawia, że bez problemu odnajdziemy czajniki, które spełnią wszystkie nasze oczekiwania. Te stosowane na kuchenkach sprawdzają się, jeśli liczymy na oszczędności energii. Trzeba dłużej czekać na zagotowanie wody niż w przypadku elektrycznych odpowiedników, ale różnica między 1 a 4 minutami nie jest aż tak dużą, by kategorycznie odrzucać tę propozycję, a pobór mocy to już większa różnica.

Czajniki stosowane na kuchenkach mają konstrukcje, które dość łatwo utrzymać w czystości. Możemy zastosować specjalne odkamieniacze, by pozbyć się osadu lub skorzystać z roztworu octu. Poza tym myjemy je z zewnątrz z pomocą delikatnych środków czyszczących, by znów lśniły, ale nie zostały pozbawione kolorowych motywów.

Może jednak elektryczny?

Główną zaletą czajników elektrycznych jest czas gotowania wody. Rozwiązanie to zadowoli zatem tych, którzy szukają przede wszystkim oszczędności w czasie spędzanym w kuchni. Poza tym i tutaj możemy liczyć na dostępność kolorowych i eleganckich wykonań, z rozmaitych materiałów. Ostatecznie taki czajnik zapewni wygodę użytkowania i wpisze się w kuchenną aranżację.

Wadą będzie spory pobór energii. Poza tym w wystroju kuchennego wnętrza, które nawiązuje do starodawnych przestrzeni, taka kompozycja może wydawać się złym rozwiązaniem.

Który będzie dla mnie najlepszym?

Zanim zadecydujemy o zakupie konkretnego modelu, pod uwagę weźmy czynniki, jak czas gotowania wody czy pobór energii. Do tego rodzaj kuchenki, jaką posiadamy, ponieważ inne modele sprawdzać się będą na płytach ceramicznych oraz indukcyjnych.

Kolejno uwzględnijmy liczbę domowników, by dostosować pojemność czajnika do własnych potrzeb. Im więcej wody do niego nalejemy, tym dłużej będziemy musieli czekać na jej zagotowanie i tyczy się to obydwu konstrukcji – tradycyjnej oraz elektrycznej.

Kwestie wizualne są ważne, ale nie powinny stać na miejscu priorytetowym. W końcu chcemy nabyć model, który będzie się pięknie prezentował, ale i posłuży nam przez długi czas. Uwzględnijmy zalety i wady obydwu rozwiązań, a ostateczny zakup usatysfakcjonuje.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge